جالب و خواندنی روزمره

5 راه تضمینی تشخیص هندوانه رسیده از نارس

در این مطلب قصد داریم تا به آموزش تشخیص هندوانه رسیده بپردازیم. اگر این آموزش را ببینید دیگر هندوانه کال و نرسیده نمیخرید.

همانطور که خوردن یک هندوانه خنک و شیرین میتواند گرمای تابستان را برایتان دلچسب کند؛ یک هندوانه سفید و نارس نیز میتواند اعصابتان را خورد کند!

شاید فکر کنید در این هوای گرم تابستان هیچ چیز بهتر از خوردن یک هندوانه شیرین نخواهد بود و فقط هندوانه شیرین و رسیده می تواند شما را خنک کند! در حالی که در واقع اینطور نیست و نشستن جلوی کولر گازی شما را خنک تر خواهد کرد!

حالا اینکه اکثر مردم ما در ایران (مانند نویسنده) از نعمت کولر گازی محروم اند پس به سراغ همان راه اول خواهیم رفت و با این مطلب تلاش میکنیم تا خدایی ناکرده هندوانه نارس نصیبتان نشود.

خب!

در اینجا 5 روش تضمینی و امتحان شده برای تشخیص هندوانه رسیده آموزش خواهیم داد.

پیشنهاد ویژه: خرید ابزار کاربردی خانه و آشپزخانه

احتمالا اگر توی میوه فروشی ها ، مقابل قفسه هندوانه ها بمانید، خواهید دید که اکثر مردم برای تشخیص هندوانه خوب به هندوانه ضربه میزنند و با دقت به صدای آن گوش میکنند.

البته این یک روش بسیار عالی برای تشخیص هندوانه قرمز و کاملا رسیده است اما چون و چرای آن برای بسیاری از ما همچنان مجهول مانده است ما الان نمیخواهیم درباره صدای ضربه زدن به هندوانه صحبت کنیم، بنظر نویسنده راه های راحت تر و بهتری هم برای آموزش تشخیص هندوانه رسیده از کال وجود دارد.

هرچند قابل ذکر است با توجه به گوگرد و مواد شیمیایی و سمومی که به هندوانه ها داده می شود، پیدا کردن هندوانه سفید هم در این زمانه آرزوست 🙂

جناب نویسنده

اول. به دنبال حاله زرد رنگ روی هندوانه باشید!

تشخیص هنداونه رسیده

لکه زرد رنگ روی پوست هندوانه در واقع قسمتی از هندوانه است که هنگام رشد هندوانه روی زمین قرار داشته؛ اگر این لکه مایل به زرد کرمی باشد ، هندوانه شیرین تر است و اگر این لکه مایل به سفید باشد، احتمال اینکه هندوانه شیرین نباشد بیشتر است.

دوم. لکه های آکنه قهوه ای روی هندوانه

لکه های آکنه قهوه ای رنگ روی هندوانه برای تشخیص رسیده بودن هندوانه

همانطور که در تصویر بالا میبینید هرچقدر این آکنه های روی پوست بیشتر باشد هندوانه شیرین تر است.

سوم. تشخیص هندوانه نر از ماده

تشخیص هندوانه رسیده و خوب ( نر و ماده هندوانه از اندازه)

تصویر گویای همه چیز است! بسیاری از افراد از این موضوع کاملا بی خبر اند و نمیدانند که هندوانه های نر بیشتر به شکل بیضوی بوده و هندوانه ماده گردتر و کوچکترند!

طعم هندوانه های نر بیشتر آبکی است و شیرینی کمتری نسبت به هندوانه ماده دارند. پس سعی کنید تا از میان هندوانه های ماده انتخاب کنید.

چهارم. به ساقه هندوانه توجه کنید

تشخیص هندوانه رسیده شیرین از روی ساقه

برای تشخیص یک هندوانه شیرین از روی ساقه با دقت آنرا مورد بررسی قراردهید. هر چقدر که رنگ ساقه سبزتر و انعطاف پذیر تر باشد ، یعنی هندوانه زود چیده شده و قطعا شیرینی کمتری خواهد داشت

پنجم. هندوانه متوسط انتخاب کنید

با در نظر گرفتن 4 معیار بالا حالا به این نکته توجه داشته باشید که برای خرید یک هندوانه خوب ، حتما به اندازه آن توجه شود. هندوانه های بزرگ یا کوچک را کنار بگذارید و یک هندوانه متوسط انتخاب کنید.

رعایت نکات و مواردی که در بالا برای آموزش تشخیص هندوانه خوب و شیرین مطرح شد قطعا به شما کمک خواهد کرد تا یک هندوانه سربسته شیرین بخرید!

البته همیشه در هر قانون کلی استثناء نیز وجود دارد اما این 5 آموزش در بیشتر موارد جواب است!

اگه با این آموزش هندوانه شیرین گیرتون اومد ،حتما یاد مگتیو هم بکنید و از خوردن اون لذت ببرید!

تشخیص رسیده بودن هندوانه

آیا با استفاده از این آموزش میتوانم هندوانه خوبی انتخاب کنم؟

بله – دقت کنید بله حتما

آیا روش دیگری نیز برای تشخیص هندوانه شیرین و خوب وجود دارد؟

بله ، اما با استفاده از این 5 راهکار نیازی به روش های دیگر نخواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا