دسته‌بندی نشده

استفاده از لباس نخ پنبه چه فوایدی دارد؟                                 

معرفی لباس نخ پنبه :  پنبه را طی مراحل ریسندگی به نخ تبدیل میکنند و بعد از آن در دوخت  لباس استفاده میشود ، درنتیجه به جنس این لباس ها نخ پنبه گفته میشود. در سال های اخیر استفاده از پنبه بسیار گسترده تر از دیگر الیاف های طبیعی میباشد. چرا که در کنار طبیعی بودن آن ، نحوه ی تبدیل آن به نخ و لباس باعث شده از تمام فواید آن ازجمله : راحتی ، ضد آلرژی بودن ، دوام ، کنترل رطوبت بدن و …  به بهترین شکل استفاده شود.همچنین سایر بخش های پنبه در تولید پلاستیک ، مواد غذایی و تولیدات کاغذی مورد استفاده قرار میگیرد.در ادامه ی این مطلب به بررسی شش فایده ی لباس های نخ پنبه خواهیم پرداخت.

پیشنهاد ویژه: خرید لباس نخ پنبه با تخفیف ویژه

  • جذب عرق و رطوبت بدن :  لباس های نخ پنبه از دو طریق موجب جذب عرق و رطوبت بدن میشوند .در مرحله ی اول به سبب داشتن روزنه های ریز باعث عبور جریان هوا میشود و به پوست اجازه میدهد تا نفس بکشد .درنتیجه از ایجاد طوبت و به تبع آن از ظهور بیماری های پوستی جلوگیری میکند. در مرحله ی بعد به سبب منسجم بودن بافت لباس نخ پنبه مانند یک حوله عرق و رطوبت را از سطح پوست میگیرد .بنابراین یک انتخاب عالی برای ورزش هستند.طبق تحقیقات پارچه های نخ پنبه میتوانند به میزان 5/1 وزن خود رطوبت جذب کنند(بی آن که فرد احساس خیسی کند).
  • عایق دما : لباس های نخ پنبه به  دلیل نگه داشتن هوا بین بافت های خود به یک عایق دمایی در گرما و سرما تبدیل میشوند و همانند یک ترموستات عمل میکنند .
مزایای استفاده از لباس نخ پنبه
  • ضد حساسیت :  لباس هایی که از پارچه های نخ پنبه تولید شده اند جز در موارد نادر موجب آلرژی و حساسیت نمیشوند و برای افرادی که حساسیت های پوستی دارند پیشنهاد میشوند.به همین دلیل برای تولید لباس های کودکان نخ پنبه اولین انتخاب میباشد.همینطور ویژگی عدم تحریک پوست باعث شده از نخ پنبه در محصولات پزشکی نظیر : گاز استریل ، باند و … استفاده شود.         

پیشنهاد ویژه: خرید تیشرت نخ پنبه

  • مقاومت در شرایط آب و هوایی متفاوت :  یکی دیگر از مزایای لباس های نخ پنبه دوام بالای آنها در آب و هواهای مختلف است.بنابراین میتوان به عنوان یکی از لباس های بادوام در شرایط آب و هوایی متفاوت از آنها استفاده نمود.
  • لطافت و راحتی : یکی از دلایل مهم استفاده از لباس های نخ پنبه خاصیت کشسانی ، لطافت و نرمی آنهاست.به همین سبب است که از نخ پنبه در تولید زیرپوش ها و لباس های زیر استفاده میشود.
  • دوام :  و در نهایت باید گفت دوام لباس های نخ پنبه در برابر شستن با آب گرم مزیت دیگر آنها میباشد. به دلیل قابلیت کشسانی پارچه های نخ پنبه امکان پاره شدن یا شکافتن آنها بسیار کم است.نکته ی قابل توجهی که درباره ی این الیاف وجود دارد این است که زمانی که خیس باشد ، سی درصد دوام آن بالاتر میرود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا