مد و استایل

6 مدل تیشرت مردانه ی رایج و جذاب

تیشرت مردانه به یکی از ملزومات کمد لباس‌های آقایان تبدیل‌ شده‌ است ، چرا که این لباس راحت و جذاب جزو پرکاربردتربن انواع پوشاک آقایان در موقعیت های مختلف میباشد.

کلمه ی تیشرت در ذهن همه ی ما یک استایل اسپورت و راحت را یادآوری میکند . راحتی این لباس آن را مورد توجه همه قرار داده است و همینطور تنوع در رنگ و مدل های آن موجب شده اشخاص با سلیقه های مختلف به راحتی لباس موردنظر خود را انتخاب کنند.

تیشرت های نخی در روزهای گرم سال بسیار کاربرد دارند و به سادگی با یک شلوار لی ترکیب میشوند.در این مطلب ما به 6مدل از تیشرت های مردانه رایج و جذاب خواهیم پرداخت .

تیشرت چیست ؟

تیشرت یک لباس اسپورت و غیر رسمی است که هر فرد فارغ از جنسیت و سن میتواند از آن استفاده کند. همانطور که از بخش اول واژه ی -T- شرت پیداست ، طرح کلی تیشرت ها مانند حرف T در زبان انگلیسی میباشد که از پارچه های پنبه ای ، کشی  و … تولید میشوند و دارای طرح ها و رنگ های متنوع و زیادی هستند.

تیشرت ها دارای انواع مدل یقه و آستین هستند که روی استایل و چهره ی شما تاثیرگذارند.در ابتدا تیشرت ها به عنوان لایه ی زیرین برای سایر لباس ها مانند پیراهن مورد استفاده قرار میگرفتند اما با گذشت زمان و پیشرفت صنعت مد ولباس تیشرت به یک لباس جداگانه برای بیرون ، گردش ، خانه ، ورزش و … تبدیل شد.به تدریج با ظهور صنعت چاپ و گسترش آن ، چاپ برند و لوگوهای معروف طراحان روی تیشرت ها اضافه شد .

تیشرت ها تنها یک پوشش ساده نیستند ، بلکه میتوانند نشان دهنده ی شخصیت و درون شما بوده و از جانب شما برای اطرافیان یک پیام داشته باشند.

به دلیل استفاده از پارچه های کشسان در تولید تیشرت ها ، این لباس در برابر پیراهن از انعطاف بیشتری برخوردار است که درنتیجه راحتی و ازادی عمل را برای فرد به ارمغان می آورند.

مدل های مختلف تیشرت از نظر یقه

طراحان لباس طیف گسترده ای از مدل های متنوع تیشرت با رنگ های مختلف را پیش روی مخاطبان تیشرت قرار داده اند.تیشرت ها به دلیل راحتی که در عین جذابیت دارند بسیار مورد علاقه و توجه تمامی افراد اعم از زن و مرد قرار گرفته است.انواع تیشرت از طریق تغییردر مدل آستین ، چاپ روی آن ، یقه و سایز در دسته بندی های مختلف تعریف میشوند که ما در اینجا به مدل های مختلف تیشرت مردانه از نظر یقه خواهیم پرداخت.

1-تیشرت مردانه یقه گرد

تیشرت مردانه یقه گرد برای افرادی  که صورت کشیده ای دارند انتخاب بسیارمناسبی است.این مدل از رایج ترین سبک های تیشرت میباشد و به آن تیشرت بیسیک یا پایه نیز گفته میشود.

2-تیشرت مردانه یقه هفت

 همانطور که از نام آن پیداست شکل یقه ی این تیشرت به صورت V میباشد.تیشرت مدل یقه V باعث میشود که نگاه ها به سمت صورت شما کشیده شود .این مدل از تیشرت صورت شما را کشیده تر نشان میدهد و برای افرادی که صورت گرد و شانه های عریض و پهنی دارند مناسب است .

3-تیشرت مردانه یقه هنلی (y)

این مدل از تیشرت برای آن دسته از آقایانی که سینه های برجسته ای دارند بسیار جذاب است.درواقع میتوان گفت تیشرت مردانه یقه هنلی از ترکیب تیشرت پایه و یقه هفت به وجود آمده است.روی این سبک تیشرت تا نزدیک سینه دکمه هایی تعبیه شده است که با بستن یا باز گذاشتن آنها میتوانید یقه ی خودرا تنظیم کنید.

4- تیشرت مردانه یقه اسکی

تیشرت های مردانه یقه ی اسکی دور گردن را میپوشاند و اندازه ی آن متفاوت است گاهی تمام گردن را پوشش میدهد و گاهی هم یقه فقط کمی از گردن را میپوشاند . آقایان با این مدل تیشرت میتوانند استایل های جذابی داشته باشند.

5- تیشرت مردانه یقه اسکوپ

تیشرت مردانه یقه اسکوپ در واقع یکی از انواع تیشرت های ملوانی میباشد و یقه ی آن نوعی یقه ی گرد است با تفاوت اینکه این مدل از یقه تا چند سانت پایین تر از گردن ادامه پیدا میکند.شما میتوانید بسته به سلیقه ی شخصی خود ، همراه این تیشرت از یک یا چند گردنبند استفاده کنید.

6-پولوشرت

به تیشرت هایی که دارای یقه ی برگردان و دکمه هستند پولوشرت گفته میشود. پولوشرت ها به شما استایل رسمی تری میدهد و برای کارهای روزانه یا همراه کت کاربرد دارند . تاریخچه ی این مدل لباس به ورزشکاران رشته های چوگان و تنیس برمیگردد ؛ به همین دلیل به تیشرت تنیس یا تیشرت چوگان هم معروف است .اغلب پولوشرت ها از چند لایه نخ ضخیم دوخته میشوند و جنس ضخیمی دارند.

سخن آخر

در نهایت باید گفت برای داشتن بک استایل جذاب با تیشرت مردانه باید به مواردی همچون ترکیب ،تناسب رنگ و نکات کلیدی دیگری توجه داشته باشید تا بتوانید از یک تیشرت ساده یک لباس کلاسیک و همه‌کاره بسازید و احساس شیک بودن را به خود هدیه دهید .برای مشاهده ی ادامه ی این مطالب در مقاله های بعدی با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا